קניית דירה היא אחת מהעסקאות החשובות והיקרות בחיינו, לכן מומלץ מאוד לרוכשי הדירה לוודא כי הנכס אותו מקבלים "נקי" מליקויי בניה.

צמד המילים "ליקויי בניה" טומן בחובו עולם שלם של התחייבויות שהקבלן מחויב לעמוד בהן. דירה שנמצאה בנויה לא בהתאם לחוק תכנון ובניה ו/או דירה שבה הפריטים אינם בעלי תו תקן ו/או דירה שבה התקנת הפריטים החל בבניית השלד וכלה בצבע, אינם בהתאם לתקנות – מכילה ליקויי בניה.


בדיקת ליקויי בניה - איטום ורטיבות

תופעת הרטיבות בדירות היא מליקויי הבנייה החמורים ביותר. הסיבות לרטיבות יכולות להיות רבות ומגוונות. הרטיבות עלולה לנבוע מצנרת מים דולפת, מצנרת דלוחין פגומה, מאיטום חיצוני לקוי הגורם לחדירת מי גשמים ומגורמים נוספים. אמנם כיום הטכנולוגיות והחומרים הקיימים מאפשרים אטימה יעילה של דירות אך בפועל ההקפדה על היישום ועל רמתו המקצועית של המבצע אינה תמיד מספיקה בכך טמון בד"כ מקורן של מרבית הצרות הנובעות מאיטום.


בדיקת ליקויי בניה - ריצוף

גם בתחום הריצוף קיים מגוון רחב של ליקויי בניה אפשריים אופיניים. חלקם עלולים לנבוע מחומר גרוע שממנו מיוצרות המרצפות, חומר שאינו עומד בדרישות התקן הקיים בנושא זה (תקן ישראלי 6). ליקויים הנראים לעין הם חרירים, שריטות, הפרשי גוונים. גם אופן הנחת הריצוף עלול להיות לקוי ובא לידי ביטוי בחללים תחת הריצוף או הנחה עקומה.


בדיקת ליקויי בניה אחרים או נוספים

אנחנו בודקים עבורכם את כל סוגי הנזקים, ומעלים אותם על הכתב בדו"ח אשר מגובה בסעיפים ואסמכתאות מן החוקים ומן התקנים, וכמו כן מתמחרים את עלויות תיקון ליקויי בניה שנמצאו.

המלצה: הזמן את המומחים בתחום בדק בית וזיהויי ליקויי בניה בסמוך למועד קבלת המפתח וכך תמנע מהקבלן התחמקויות מאחריות בעתיד.

הנכם מוזמנים להתייעץ איתנו בכל נושא הקשור בבדק בית ואיתור ליקויי בניה.